Szkolenia

 

Informacje


Z uwagi na pytania, które do nas spływają odnośnie seminarium, pragniemy naświetlić kilka kwestii organizacyjnych, a także wyjaśnić, na czym polega szkolenie z Metody Padovan (liczba modułów, czas, w którym można odbyć szkolenia, itd.).

Szkolenia z Metody Padovan obejmują 5 modułów (dokładniej opisane w zakładce INFORMACJA O METODZIE). 

Formularze zgłoszeń są umieszczone poniżej. W zgłoszeniu na Moduł I są rubryki, w których można poprzez wpisanie się do nich wyrazić niewiążąco chęć udziału w następnych modułach.

 

Ważne kwestie merytoryczne

Pełne szkolenie z Metody Padovan obejmuje 5 MODUŁÓW. Terminy ustala firma brazylijska Pro Sinapse (szkoląca terapeutów na całym świecie) zwykle już na rok wcześniej i nie ma możliwości proponowania dodatkowych terminów lub sugerowania zmian pasujących danemu organizatorowi z danego kraju. Skuteczność metody jest faktem, ale żeby terapia nią prowadzona odniosła skutek, terapeuta musi dysponować ugruntowaną wiedzą zarówno teoretyczną, jak i praktycznymi umiejętnościami, mam tu na myśli ćwiczenia ciała, buzi, rąk i oczu, plus ćw. artykulacyjno-logopedyczne opracowane przez Beatriz Padovan (logopedę i ortodontę), które to umiejętności wypracowuje się w odpowiednio długim czasie podczas wielu godzin pracy (na sobie i w efekcie na pacjencie). Nie jest możliwe zrobienie 5 modułów jeden po drugim (kalendarz zaprogramowany przez Pro Sinapse uniemożliwia taki tryb odbywania szkoleń, gdyż ma to swój merytoryczny sens) i skuteczne prowadzenie terapii metodą Padovan. Ważne, żeby po jednym module dać sobie odpowiedni czas na przepracowanie zdobytych umiejętności i przeanalizowanie sporej dawki wiedzy z zakresu najnowszych odkryć w dziedzinie neurologii. Bardzo przydatne jest spotykanie się w gronie terapeutów także pracujących tą metodą i wymiana doświadczeń. Nie można pracować elementami tej metody. Jej genialność polega na tym, że na każdym spotkaniu z pacjentem powtarza się cały proces rozwojowy człowieka: ćwiczenia ciała, oczu, jamy ustnej, rąk i odpowiednie wybrane przez logopedę ćwiczenia logopedyczne. Dopiero cykliczność tych wszystkich ćwiczeń na każdej godzinie terapeutycznej stanowi o genialności i funkcjonalności tej metody. Przyznam szczerze, że nie jest to łatwa metoda, postawienie diagnozy w tej metodzie wymaga zarówno ogromnej wiedzy neurologicznej, jak i logopedycznej - mówię tu o diagnozie według metody Padovan - którą się zdobywa na ukończonych kursach.

Prowadząca wykłady - dr Sonia Padovan Catenne - jest lekarzem neurologii, specjalistą zaburzeń neurologicznych dzieci i młodzieży. Jest córką założycielki metody Beatriz Padovan, która jest logopedą i ortodontą. Dzięki ich doświadczeniu i najnowszym odkryciom w obszarach funkcji centralnego układu nerwowego metoda ciągle się rozwija. Metoda Padovan nie jest dla każdego logopedy, ale funkcjonuje i daje bogactwo warsztatu, wiedzy i zdolności manualnych niezbędnych w sprawnym wykonywaniu ćwiczeń i reorganizacji systemu nerwowego pacjenta.

Bardzo się cieszę, że Metoda Padovan zyskała duże zainteresowanie u logopedów, co można zauważyć, przeglądając strony internetowe gabinetów oferujących w ramach terapii logopedycznej również terapię Padovan. I mam tutaj ogromną prośbę, aby terapeuci, którzy nie ukończyli żadnego z modułów, nie wprowadzali w błąd pacjentów, informując, że pracują elementami metody Padovan. Możliwość pracy Metodą Padovan mają tylko ci terapeuci, którzy skończyli kolejne moduły przewidziane przez Pro Sinapse. Każdy z nich ma obowiązek umieszczenia na swojej stronie informacji, ile modułów ukończył. Ich nazwiska są także wymienione na stornie padovan.pl, co jest potwierdzeniem wiarygodności tych terapeutów i ich wiedzy.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na szkolenia, o których na bieżąco informujemy na stronie padovan.pl.

 

Formularz zgłoszenia na szkolenie: